Проект "Био икономика за "зелени" работни места - инвестиция в бъдещето"
№ 2022-1-BG01-KA122-VET-000072953
№ 2022-1-BG01-KA122-VET-000072953
- Начална дата: 12.12.2022г
- Крайна дата: 30-11-2023
- Безвъзмездна помощ от ЕС: 50 204,00 €
- Програма: Еразъм+
- Ключово действие: Мобилност с учебна цел на лицата
- Вид на действието: Краткосрочни проекти за мобилност на учащи и персонал в професионалното образование и обучение
Цел 1. Повишаване на професионалните компетенции. Осигуряване на практическо обучение на участниците в европейска среда за мотивиране за постижения в професионалното им развитие.
Цел 2. Подобряване на чуждоезиковите компетенции. Предоставяне на възможности за усъвършенстване на чуждоезиковите компетенции за общуване в професионална международна среда.
Цел 3. Подобряване на социализацията и меките умения. Предоставяне на възможности за подобряване на меките умения в работна среда за работа в екип, инициативност, адаптивност, емпатия, решаване на казуси.
Цел 4. Приобщаване към социокултурните европейски ценности. Осигуряване на положителни стимули за социокултурно приобщаване към европейските ценности, което ще подпомогне гражданското самосъзнание.
Цел 5. Адаптиране на учебния процес към иновативна среда за преподаване и учене по европейски модел. Признаване и прилагане на добри практики в ПОО в Португалия в полза на институцията.
Дейности:
Кратка мобилност за ученици от ПОО в периода 16.07.2023 г. - 30.07.2023 г. Практическо обучение на 20 ученици, придружени от 2 преподаватели по програмите „Аграрна екология”, „Селски туризъм” и „Бизнес администрация”. Практическото обучение е насочено към усвояване на нови, иновативни технологии за производство и доставка на здравословни хранителни продукти. Ще се реализира във фирми, занимаващи се с биологично земеделие, селски туризъм и административно-икономически услуги, намиращи се в град Брага – Португалия.
Въздействие:
Училището очаква да постигне дългосрочни резултати, отговарящи на поставените конкретни цели:
1.Повишени професионални компетенции на участниците. Осигурено професионално обучение на участниците в европейска среда, което ги мотивира за постижения в професионалното им развитие.
2. Подобрени чуждоезикови компетенции на участниците, което засилва професионалното им развитие.
3. Подобрени меки умения и социализация на участниците, което подпомага тяхното личностно и професионално развитие.
4. Приобщаване към социокултурните европейски ценности, което подпомага гражданското самосъзнание на участниците.
5. Адаптиран учебен процес към европейските изисквания чрез внедрени добри педагогически практики.
Изградени трайни нагласи за участие в икономиката на бъдещето със „зелено“ производство и потребление. Изградена трайна училищна политика за подготовка на кадри за икономиката на бъдещето със „зелено“ производство и потребление.